Erinevatel programmeerimisvõistlustel ning õppesessioonidel osalemise eest saab nn häkkeripunkte (kehtib ainult kooliõpilastele). Punkte saab nii osalemise eest kui ka vastavalt saavutatud tulemustele. Vastavalt saadud punktide arvule antakse lõppvooru lõpetamisel välja ägedaid auhindu.

Häkkeripunktide arvestus algab 15.oktoobril 2016 ning lõpeb Balti Olümpiaadi ajal.

Häkkeripunktide skeem on järgmine:

Võistlused
Ebaregulaarsemate (nt 1 sessioon aastas) võistluste eest antakse punkte vastavalt võistluse pikkusele ja tulemusele. Kuni 3h võistlused annavad ülimalt 50p, 4h-24h võistlused annavad kuni 100p ja pikemad mitmepäevased võistlused annavad kuni 200p (välja arvatud lihtsate ülesannetega kvalifikatsioonivoorud). Pooled punktidest saab osaluse, teise poole tulemuse eest. USACO, COCI, Facebook Hacker Cup ja Google Code Jam võistlusi jälgime automaatselt, muudel võistlustel saatke e-mail osaluse kohta.
Codeforces, Topcoder, Hackerrank ja Codechef
Nendel platvormidel anname punkte iga võistluse eest, mis võistleja rating-ut muudab. Lühikesed kuni 3h võistlused annavad 15p, keskmised 4h-24h võistlused annavad 30p ja pikad mitmepäevased võistlused annavad 60p. Lõpuks võistleja skoori suurendatakse lineaarselt vastavalt sellele kui kõrge ta rating Eesti võistlejate seas on. Suurima ratinguga isiku skoor korrutatagse 2-ga, vähima ratingu-ga isiku skoor jääb samaks. Rating-uid võrreldakse igal platvormil eraldi.
USACO Training
150p iga läbitud peatüki eest. Peatüki osaline läbimine annab punkte vastavalt läbitud osa suurusele.
EIO õppesessioonid
Iga õppesessioon annab osalemise eest 100p, kokku kuni 200p.
HP ülesanded
Võistlejatel on võimalus ise pakkuda ülesandied mis tundusid nendele huvitavad ja mida nad sooviksid jagada teistega. Ülesanded võivad olla ükskõik kust (nt mingitest võistlustest või online judge saitidelt), aga ülesanded ei tohi olla COCI/USACO võistustelt ega USACO Training kursuselt, neid juba premeeritakse. Kui olete eriti tublid võite ülesande ise koostada aga siis on soovitatav enne ülesande idee teatada, et teada saada kas ülesanne võetaks vastu. Ülesande jagamiseks saatke ülesande tekst, testandmed, testerprogrammi ja näidislahenduse aadressile olivermatislill@gmail.com. Lisaks saatge lühikirjeldus ülesande lahendusalgoritmist ja keerukusest. Võistlejalt võetakse vastu ülimalt 2 ülesannet nädalas. Ülesanded on üleval codeforces-i grupis, gruppi on vaja registreeruda ja ülesanded on sealse võistluse sees. Seal saab iseenda ja teiste esitatud ülesandeid esitada. Iga lahendatud ülesanne annab 10p, ka need mis on enda poolt esitatud.
Lisapunktid
Kui te saavutate midagi mis õppesessioonide korraldajatele või ülesannete koostajatele väga meeldis, siis neil on võimalus premeerida teie saavutusi Häkkeripunktidega.

Info oma saavutuste kohta või pakutud ülesanded saatke aadressile olivermatislill@gmail.com. Platvormidel ja võistlustel kindlasti võistelge oma nimega ja märkige enda riigiks Eesti selleks, et ma saaksin teid üles leida. USACO treeningu hindamise jaoks saatke screenshot ülesannete kohta.

Tulemused on siin. Tulemusi uuendatakse iga laupäev.

Viited

 • USA kaugõppekursus (tõsiselt soovitatav kõigile; selle kursuse läbinu on kindlalt IOI medalisti tasemel)
 • USA lahtised võistlused (võistlused pronksi-, hõbeda-, ja kullarühmas; edukas osalemine viib järgmisesse rühma; soovitatav igale tasemele)
 • Horvaatia lahtised võistlused (tavaliselt 6 ülesannet kasvava raskusega; soovitatav igale tasemele)
 • Google Code Jam (koosneb mitmest voorust. Finalistid saavad reisida ja tulemusi kasutatakse Google-isse värbamisel)
 • Facebook Hacker Cup (sama lugu mis Google Code Jam-i juures, ainult seda korraldab Facebook)
 • Codeforces (võistlusprogrameerimise platvorm ja blogi; regulaarsed võistlused, lisaks saab arutada võistlusprogrammeerimist rahvusvaheliste konkurentidega; hea võimalus hinnata oma taset rahvusvahelisel areenil)
 • HackerRank (võistlusprogrammeerimise platvorm; väga palju erinevaid tüüpi võistluseid)
 • Codechef (India võistlusprogrammeerimise platvorm)
 • TopCoder (erinevad võistlused, osa eraldi keskkoolile; sarnane Codeforces'ile)
 • WCIPEG (erinevad informaatikaülesanded; eriti soovitatav neile, kellel USACO training juba läbitud)
 • UVA online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
 • Sphere online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
Lehekülg viimati muudetud December 28, 2016, at 10:47 PM